Општински вестиСкопје

Стефковски: Се решава проблемот со водоснабдувањето на Раштак

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски денеска беше во посета на населеното место Раштак каде што завршија градежните работи за поврзување на изградената бушотина со бунарите од кои населеното место добива вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close