БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Стефановиќ со рускиот амбасадор во обиколка на воените сили на административниот премин Јариње

На покана на Стефановиќ српските сили ги посетија и амбасадорот на Руската Федерација, Александар Боцан-Харченко и пратеникот за одбрана, генерал-мајор Александар Зинченко, со цел лично да се уверат во моменталната ситуација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close