0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Стевановиќ: Следиме препораки и внимаваме на состојбата со мајмунските сипаници, нашиот систем е подготвен и има капацитет да се справи со заразна болест

Ги следиме препораките, внимаваме на состојбата, како во земјата, така и надвор. Апелираме до луѓето кои патуваат, да внимаваат, да се заштитат, да држат дистанца. Патувањето во ризичните подрачја не се препорачува и затоа треба да бидеме исклучително одговорни, апелира Милена Стевановиќ, директорка на Универзитетска Клиника за Инфективни болести и фебрилни состојби во врска со мајмунските сипаници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close