ЕвропаСвет.Слајдер

Статистика: Секој четврт криминален чин во Русија извршен во алкохолизирана состојба

Секое четврто злосторство во Русија е извршено во алкохолизирана состојба, а секое триесет и петто - од деца или со нивно учество. Ова е наведено во статистиката на руското Министерство за внатрешни работи за состојбата на криминалот во 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close