Дописници СветЕвропаСвет.Слајдер

Стапката на вакцинација во Брисел незадоволителна, властите бараат решение

Белгискиот главен град и престолнината на ЕУ е еден од европските градови со најниска стапка на вакцинирано население, властите нарачаа студија за да се изнајде соодветен одговор и да се зголеми бројот на вакцинирани, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close