АБНА

Станфорд: Вкупно 18 истражувачи од софискиот универзитет се меѓу првите два отсто од најдобрите научници во светот за 2022 година

Рангирањето ги групира сите истражувачи во 22 научни области и 176 подполиња. Составена е врз основа на сложена анализа која опфаќа информации за бројот на цитарања, H-индекс, коригиран со коавторство Hм-индекс, цитати на статии на различни позиции на авторство и многу други критериуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close