0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

„Ставете го на кекс и намачкајте путер од кикирики за полесно да се голта“: Ивермектинот и лагите прават проблем и за луѓето и за животните

Докторката Карен Емерсон, ветеринар и сопственик на болницата, порано секогаш имала шише од 500 милилитри ивермектин, кој се користи за убивање паразити кај кучињата, кокошки и другите пациенти. Но, кога нејзините вработени се обиделе да обезбедат повеќе, успеале да дојдат до само една епрувета од 50 милилитри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close