БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ставен под контрола пожарот во центарот за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос

Под контрола е пожарот што доцна синоќа изби во стариот центар за прием на бегалци и мигранти на грчкиот остров Самос, а лицата кои престојуваат беа превентивно евакуирани, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close