Дописници МКДОпштински вести

Ставена во функција првата виа ферата во НП „Галичица“

Виа ферата или безбедна патека за алпинистичко искачување на карпа со помагала е новата туристика понуда во националниот парк „Галичица“, што официјално беше пуштена денеска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close