0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Стабилно време, од петок пораст на температурите

Следува период на стабилно време, со појава на умерена облачност. Утре минималните температури на повеќе места ќе бидат негативни, а од петок ќе има пораст на температурите, особено на утринските. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Back to top button
Close
Close