0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Стабилна е состојбата со КОВИД-19, ќе се прави симулација за можна појава на петти бран

Состојбата со КОВИД-19 во државата е стабилна. Надлежните сметаат дека постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Во моментов пак, се планира третманот на постковид пациентите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close