Дописници МКДОпштински вести

Стабилна епидемиолошката состојба на учениците во општина Липково

Стабилна е епидемиолошката состојба помеѓу учениците и наставниците во основните и средното училиште во општина Липково, информираа денеска надлежните. Во општината функционираат седум основни и едно средно училиште.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close