Дописници МКДОпштински вести

Стабилна епидемиолошката состојба меѓу учениците во Куманово

Стабилна е епидемиолошката состојба со Ковид-19 на основците и средношколците во Куманово, соопштија денеска надлежните од Секторот за образование. Вчера биле пријавени двајца ученици, основци заразени од Ковид-19, меѓу вработените немало ниту еден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close