БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

ССМ: Социјален дијалог со „ќе“ и манипулации нема

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во соопштението до медиумите, ја прашува министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска согласно нејзината изјава и ново ветување, за кои работници во јавен сектор ќе има К-15 и дали тоа е за целиот јавен сектор, односно за 138 000 работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close