0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваЕкономија

ССМ протестираше пред МИОА за зголемување на платите за 2.806 денари

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи  пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од каде што претседателството на ССМ побара исполнување на ветеното линеарно зголемување на платите за 2.806 денари до 1 јули односно вкупно 30 милиони денари со ребаланс на Буџетот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close