0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

ССМ повторно на протест пред Собранието

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска пред Собранието ќе постави столчиња во знак на поддршка на членовите на Комисијата за финансирање и буџет за да го изгласаат амандманот со кој се бараат средства во ребалансот на Буџетот за линеарна исплата на 2.806 денари во нето износ за вработените во јавниот сектор. Ќе бидат поставени 14 столчиња, а протестот ќе почне во 11 часот и во тој временски период сообраќајот ќе биде во прекин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close