0_Македонија.ПорталОпштество

ССМ ги става на располагање сите капацитети за зголемување на платата на работниците во здравство

Претседателот на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ), Дарко Димовски учествуваше на 24. Синдикална школа на Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита и пред 200 синдикалци негови членови истакна дека ССМ цврсто стои заедно со здравствените работници и дека е потребна синдикална акција преку организирање генерален штрајк во здравство за вршење на притисок кон властите да ги зголемат платите на здравствените работници веднаш, објави ССМ на својот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close