0_Web_Избор на уредникотБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници СветЕкономијаМакедонија.Слајдер

Српски „Курир“: Со „Отворен Балкан-ИД“ од септември во Србија доаѓаат 30 000 работници од Северна Македонија и Албанија

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и Албанија ќе можат да се вработат во овие земји со идентификационите броеви на „Отворен Балкан-ИД“ без дополнителни административни бариери. Како што пишува српски „Курир“, „околу 30.000 многу потребни занаетчии, лекари, медицински сестри и техничари од Северна Македонија и Албанија од септември ќе дојдат на работа во Србија без никакви дополнителни документи, работни визи и посебни дозволи“, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close