БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Српските власти и европратениците договорија документ за изборните услови, опозицијата го отфрла

По завршување на меѓупартискиот дијалог меѓу власта и проевропската опозиција со европските посредници за подобрување на изборните услови, српската власт и европратениците излегоа пред јавноста задоволни со постигнатиот договор, за разлика од опозицијата која го отфрли документот за подобрување на изборните услови, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close