БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Српскиот патријарх Порфириј не го потпишува Темелниот договор со црногорската Влада – очекува таа да „падне“

Порфириј возвратил дека СПЦ не сака да потпише договор со актуелната влада на Црна Гора, „бидејќи верува дека таа ќе падне и дека евентуалното склучување на Темелниот договор може да биде оспорено и да нема легитимитет“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close