БалканДописници Свет

Српскиот и бугарскиот министер на МВР за билатерални односи и илегална миграција

Министерот Вулин посочи дека ја гледа Република Бугарија како еден од клучните партнери на Западен Балкан во сузбивањето на криминалните активности, како и во борбата против организираниот криминал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close