БалканБалкан.ПорталДописници СветХроникаХроника.Портал

Српската царина на преминот Прешево-Табановце спречи шверц на килограм семе од марихуана

Српските цариници на граничниот премин Прешево со Северна Македонија спречија обид за шверц на речиси килограм семе од марихуана, скриено во автомобил, превезувано во приколка, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close