0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Српската премиерка Ана Брнабиќ во посета на Северна Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. За време на посетата, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски, а ќе присуствува и на самитот што го организира невладината „Македонија 2025“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close