0_Македонија.ПорталОпштество

Средношколци ќе решаваат предизвици за климатски промени

Се отвора првиот од петте циклуси за развој и поддршка на социјални иновации на средношколски тимови од среднитe училишта во државата од UPSHIFT програмата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close