0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Џафери – Форнаве: Силна поддршка на Шведска за членството на Република Северна Македонија во ЕУ

Во рамките на Европската конференција на претседатели на парламенти на земјите членки на Советот на Европа, која се одржува во Атина, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери се сретна со потпретседателката на шведскиот Риксдаг, Лота Џонсон Форнаве.

Back to top button
Close
Close