Балкан

Средба Штајнмаер – Радев в Берлин

Се очекува разговорите да бидат фокусирани на билатералните односи, продлабочувањето на економската и инвестициската соработка, темите на агендата на Европската унија, диверзификацијата на снабдувањето со енергија и зајакнувањето на безбедноста на Европа во контекст на војната во Украина и европската перспектива на Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close