КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Средба со Петифер и Викерс авторите на книгата „Езерата и империите во македонската историја – оспорување на водите“

По повод излегувањето од печат на македонското издание на книгата „Езерата и империите во македонската историја – оспорување на водите“, денеска, напладне, во Мултимедијалниот културен центар Матица Ексклузив ќе се одржи средба со авторите, Џејм Петифер и Миранда Викерс, на која присутните низ разговор ќе можат изворно да се запознаат со пораките на ова ретко научно дело.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close