0_Македонија.ПорталОпштество

Средба помеѓу претставници на Македонското здружение на стоматолози специјалисти и претставници на ФЗОРСМ

Тековните проблеми со кои се соочуваат специјалистите стоматолози во своето работење, со акцентот на нивното барање за ревидирање на цените на здравствените услуги и потребата од нивно зголемување, биле разговарани на денешната средба меѓу претставници на Македонското здружение на стоматолози специјалисти и претставници на Фондот за здравствено осигурување на Република Северна Македонија, предводени од директорот на Фондот, Стево Крстевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close