0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Средба Петровска – Галовеј: Соработка меѓу Скопје и Лондон нема да загуби од своето темпо

Северна Македонија и Обединетото Кралство имаат исклучително интензивна соработка во одбраната и наша намера е таа да продолжи да се развива, изјави министерката за одбрана Славјанка Петровска на денешната средба со амбасадорката на Велика Британија во земјава, Рејчел Галовеј.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close