0_Македонија.ПорталПолитика

Средба Пендаровски-Штиглиц на Светскиот економски форум во Давос

Светските економски текови, социо-економското закрепнување од пандемијата и новите предизвици со кои е соочена глобалната економија поради воената инвазија на Русија врз Украина, беа теми на денешната средба на претседателот Стево Пендаровски и Џозеф Штиглиц, професор на Универзитетот Колумбија во САД и добитник на Нобелова награда за економија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close