0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаМакедонија.Слајдер

Средба Османи – Дендиас: Со Грција изградивме стратешки однос

На маргините на 77-то генерално собрание на ОН, министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска оствари средба со неговиот грчки хомолог, министерот за надворешни работи на Никос Дендиас.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close