0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Средба Османи – Бала: Одлична билатералната соработка меѓу Северна Македонија и Албанија

Почетокот на преговорите за членство во Европската унија, како и очекуваното влијание на овој процес врз севкупните прилики во Северна Македонија и Албанија, но и регионот како целина, било во фокусот на денешната средба на министерот за надворешни работи Бујар Османи со координаторот на пратеничката група на Социјалистичката партија на Албанија, Таулант Бала.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close