ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Средба на шефовите на дипломатијата на Украина и на ЕУ

Шефот на украинската дипломатија Дмитриј Кулеба денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Европска Унија, Жосеп Борел, со цел да се забрза работата на конкретни економски ограничувања на руската економија доколку Москва започне нова офанзива

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close