0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Средба на собраниска делегација предводена од Џафери со специјалниот пратеник на германската Влада, Сарацин

 Во попладневната сесија политички разговори во рамките на Студиската посета на Бундестагот делегацијата на Собранието на РС Македонија оствари средба со специјалниот пратеник на Владата на Федерална Република Германија, Мануел Сарацин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close