0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на претседателот на Собранието Џафери со неговиот унгарски колега Ковер

На маргините на десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа посветен на проширувањето, што се одржува во Будимпешта, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со неговиот колега од Собранието на Унгарија, Ласло Ковер.

Back to top button
Close
Close