0_Web_АктуелноПолитика

Средба на Пендаровски со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со членот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ, кој престојува во посета на Република Северна Македонија, на која било разговарано за продлабочување на соработката во сите сфери од заемен интерес, со акцент на интензивирање на економската соработка и зголемување на трговската размена.

Back to top button
Close
Close