0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на Пендаровски со членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања со Грција

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања со Република Грција.

Back to top button
Close
Close