0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Средба на обвинителкатa Русковска со евроамбасадорот Гир

Функционирањето на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, неговата кадровска екипираност, како и идните планови во врска со преселувањето во новите простории, беа теми на разговор на средбата меѓу обвинителката Вилма Русковска и претставници на Делегацијата на Европската Унија во земјава, предводени од амбасадорот Дејвид Гир.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close