ЕвропаСвет.Слајдер

Средба на министри за миграција во пристаниште на Ла Манш

Министрите за миграција на Франција, Белгија, Германија и Холандија се сретнаа денеска во северното француско пристаниште Кале за да разговараат за начините за спречување на криумчарење мигранти преку Ла Манш.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close