0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на министерот Спасовски со претставничка на УНХЦР, Сандри

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со државната секретарка  во МВР Магдалена Несторовска денеска остварија средба со претставничката на УНХЦР во земјава, Моника Сандри и нејзината заменичка Кристина Бунеа.

Back to top button
Close
Close