Дописници МКДПолитика

Средба на министерот за дијаспора Чупи со директорот на ОМД за РСМ и регионот, Јорданов

Министерот задолжен за дијаспора, Џемаил Чупи денеска оствари средба со директорот на „Обединета Македонска Дијаспора" за Република Северна Македонија и регионот, Гордан Јорданов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close