0_Македонија.ПорталПолитика

Средба на министерката Петровска со офицери на Армијата на Република Северна Македонија на школување во Бугарија

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Софија разговарала со двајца високи офицери од Армијата на Република Северна Македонија кои во моментот се дел од Школата за национална одбрана и Командно-штабната академија на софиската Воена академија „Генерал Ѓорѓи С. Раковски“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close