Политички партии

Средба на лидерот на БДС, Мунир Колашинац со членот на Претседателството на БиХ, Шефик Џаферовиќ

На покана на Бошњачкиот Демократски Сојуз (БДС) и Бошњачкиот Национален Совет денеска во Република Северна Македонија пристигна членот на Претседателството на Босна и Херцеговина господин Шефик Џаферовиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close