0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Средба на Ковачевски со претставници на Сојузот на средношколци: Младите клучен владин партнер во креирањето успешни образовни политики

Предлозите на Сојузот на средношколци за прилагодувања на државната матура, поради предизвиците предизвикани од пандемијата на КОВИД-19 и штрајкот на вработените во средното образование, беа меѓу темите на денешната средба на премиерот Димитар Ковачевски во Владата со делегација на Сојузот, предводена од неговиот претседател Лука Павиќевиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close