Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Средба на кандидатот за градоначалник Истрефи со претставници на ОБСЕ/ОДИХР

Надминување на проблемот со нерегуларности во изборниот процес во Општина Струга било главна тема на денешната средба на кандидатот за градоначалник од Алијанса за албанците и Алтернатива, Идри Истрефи со набљудувачки тим од ОБСЕ/ОДИХР.

Back to top button
Close
Close