Општински вестиСкопје

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со претставници од КУД „Китка” од Драчево

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денеска во својот кабинет оствари средба со претставници од КУД „Китка” од Драчево, на која раководството му ја презентираше својата планирана програма.  Ѓорѓиевски истакна дека ансамблот опстојува со децении и е едно од заштитните обележја на општина Кисела Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close