0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Средба Мицотакис – Путин во Сочи

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска во Сочи ќе се сретне со Владимир Путин, што воедно ќе биде и прва нивна средба по доаѓањето на Нова демократија на власт во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close