Политика

Средба Маричиќ-Реџепи: Потребата од продолжување на реформите е голема

Евроинтеграцискиот процес на земјава и потребата од продолжување на реформите, била тема на разговор на средбата на министерот за правда Бојан Маричиќ со пратеникот Кастриот Реџепи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close