0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерМакедонија.СлајдерПолитика

Средба Маричиќ – Брнз: САД остануваат силен поддржувач на европската интеграција на Северна Македонија

Американската поддршка во процесот на европската интеграција на нашата земја, важноста и неопходноста од напредокот на Западен Балкан во процесот на евроинтеграциите, се дел од темите на кои е разговарано на денешната средба на заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ со амбасадорката на САД во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close