0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Средба Ковачевски – Кундурос: Силна поддршка од Грција за почеток на преговорите на Северна Македонија со ЕУ во најскоро време

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и премиерот Кирјакос Мицотакис за почеток на преговорите на Република Северна Македонија со ЕУ во најскоро време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close